Yazılı Dini Sohbetler İslami Chat Sitesi

Yazılı Dini Sohbetler İslami Chat Sitesi

Geçtiğimiz yazılarda ilahiler ve ilahi sözleri hakkında biraz da olsa bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda bu yazılarımıza ek olarak Yazılı Dini sohbetler hakkında ve islami sohbet gibi konulara değineceğiz. Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insanın hepsi aynı dine mensup değildir yani insanların dini inanışları dini düşünceleri birbirlerinden farklıdır. Ülkemizde insanlarımız dini konularda bilgi sahibi olmak için çeşitli yollar aramaktadırlar. Bu yollar dini televizyon kanalları, dini radyo yayını veya canlı dini radyo yayını çeşitli dini kitaplar veya internette yapılan aramalardır.

islami sohbetler

dini sohbetler

Dini sohbet odaları genel olarak dini konularda bilgili veya dini konularda bilgi sahibi olan insanların tercih ettiği sitelerdir. Bu tür sitelerin kuruluş amaçları genel olarak bu yöndedir. İslami chat ve dini konularda insanlar birbirleri ile çeşitli bilgi paylaşımlarında bulunarak eksik yönlerini giderme çabası içerisindelerdir veya dini bazı konularda bilgili olan insanlar bildikleri bu dini konuları başkalarına anlatmak için bu tür dini sohbet sitelerini kullanmaktadırlar. Bu sitelerde değişik görüşlü insanlar olabilmektedir. Yani bazı dini konularda farklı düşünen insanlar muhakkak olacaktır bu da gayet doğal bir durumdur. Bu gibi tartışmalar oluyor ancak bu tatışmalar bizlere göre bir dini konunun daha iyi ve net olarak anlaşılması açısından önemlidir. Diğer şekillerde de insanlar aramalar yapmaktadırlar. Bu aramalar islami sohbet odaları gibi aramalar yapmaktadırlar. Yine bu aramalarda yukarda ki aramalara paralellik gösteren bir aramadır. Burada ki amaç dini bir site bulup bu sitede din konularında SOHBET eden insanlarla konuşarak kafalarda soru işaretleri oluşturmuş soruları çözmeye çalışmaktır. Dini chat sitesi odalarında genel olarak ilahiler çalmaktadır. Bu gayet normaldir zira dini içerikli sitelerde başka bir şey çalma olasılığı çok düşüktür belki zaman zaman daha değişik şeyler çalıyorlardır.

Bu sitelerde çalan radyo yayınları vaaz şeklindedir. Yani radyoda bir hocanın vaaz’ını yayımlaya bilmektedirler bu durumda son derece normal bir durumdur. Sonuç olarak ülkemizde her insanın hassas olduğu konular vardır ve isteyen her insan internet üzerinde sevdiğim merak duyduğu konular üzerinde aramalar yaparak bilgi sahibi olmak istediği konular hakkında bilgi sahibi olabilir. Bundan daha normal ne olabilir ki. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. İnternet üzerinde kendisini din alimi veya din konusunda çok bilgili olduğunu iddia eden kimselere hemen inanmayın. Bazı insanlar maalesef din konusunda insanların hassas olduğunu bu konuda insanlara zarar vermek ve onların maddi durumlarından istifade etmek için çeşitli kandırmacalar yapabilmektedirler.

Zaten bunların örneklerini sıkça medyadan izleyebiliyoruz. Bu dini sohbet odaları veya yazılı islami chat sitesi sitelerinde art niyetli insanlar olabilmektedirler ve sizin bu güzel düşüncelerinizidne yani dine olan ilginizden faydalanmak isteyebilirler. Onun için dikkatli olmanızda yarar var.

Etiketler: , , ,
One comment on “Yazılı Dini Sohbetler İslami Chat Sitesi
  1. LeyL dedi ki:

    Bilgisinden kesin emin olmayan kişilerin, din hakkında paylasım ve yorum yapmaları kesinlikle vebaldir.Bu tur bilgileri işin ehli olan kişilerin yapması gereklidir.Her konuda oldugu gibi bu konuda da suistimaller oluyor. Özellikle milletin duygularını hassasiyetlerini hiçe sayarcasına cıkar sağlayanlarda var, Yardım, infak, bağış gibir talebleri dikkate almayalım..

1 Sinyaller/Geri izlemeler için "Yazılı Dini Sohbetler İslami Chat Sitesi"
  1. […] kesilmeyecek ve siz bitirinceye kadar sohbetiniz aralıksız olarak devam edecektir. Üstelik yazılı dini chat odamız da en eğlenceli yerlerinde terk etmek gibi bir sıkıntı da sizleri […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*