Whatsapp Sohbet Grubu Hangi Yeni Özelliklerini Aktif Etti

Mobile sohbet uygulamasında en popüler olan Whatsapp, çoklu sohbetler için oluşturduğu yeni özelliklerini duyurdu. Yapacak olduğu güncellemeler ile Whatsapp platformu, rakip sohbet uygulaması olan Telegram ile olan rekabet gücünü artırmaya yönelik adım atıyor.

sohbet grubu

whatsapp sohbet

Son dönemler de kendi blockchain ve kripto para teknolojisini piyasa da hızla geliştiren Telegram‘ın grup sohbetler seçeneği ile bir çok kullanışlı özellikler yer almaktadır. Bunlardan en çok kullanışlı olanlardan biri hiç şüphesiz bir sohbet grubunu, gruba yeni dahil olan birden fazla kişinin yönetebiliyor olmasıdır. Telegram’ın bu kullanışlı özelliği, yeni güncelleme ile WhatsApp’ta da kullanılabilecek.

Whatsapp sohbet chat bu yeni özelliğinin yanı sıra grup açıklamaları için bir pencere oluşturulacak. Bu pencerede grup yöneticileri, grubun amacını ve kurallarını yazabilecekler. Yeni bir kullanıcı gruba katıldığında, açıklama sohbet’in en üstünde görünecek. Grup ayarlarında artık yöneticilerin grubun konusunu, simgesini ve açıklamalarını kimlerin değiştirebileceğini kısıtlayan bir ufak kural menüsü olacak.

whatsapp özellikleri

whatsapp chat özelliği

Grubun sohbetinden uzak kaldığınızda, sohbet’in sağ alt köşesinde görünen @ butonuna bastığınızda, kaçırdığınız mesajları görebileceksiniz. Bu buton Lidersohbet.Com bizim sitemiz gibi irc sistemi kullanan sohbet sitelerinde operatör anlamına da gelmektedir. Grup bilgi sayfasında katılımcıları arayarak gruptaki herkese ulaşabilmek mümkün olacak. Grubun yöneticileri artık diğer grup katılımcılarının yönetici izinlerini de kaldırabilecek.

Bu yeni özelliklere ilave olarak, bir sohbet grubundan ayrılan kullanıcı o gruba yeniden alınmayacak. WhatsApp’ın tüm yenilikleri hem iOS hem de Android cihazlar da mobil chat için geçerli olacaktır.

Etiketler: , ,
One comment on “Whatsapp Sohbet Grubu Hangi Yeni Özelliklerini Aktif Etti
  1. neXus dedi ki:

    whatsapp ilk çıktığı günden beri çok yol kat etti, sonunda içeriğine bizim senelerdir kullandığımız @ işaretinide almış. Tüm mesajlaşma chatleşme ağını yokedecek gibi hedefi ama IRC herzaman baki kalacaktır.
    Haber için teşekkürler, emeğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*