Steam Chat Valve Harekatı Discord’u Bitirebilir!

Valve Steam Chat Harekatı ile Discord’u Bitirecek Gibi.

Online oynanan oyunlarda ekipler birbirleri ile hızlı sohbet çoğunlukla TeamSpeak’i kullanıyorlar. TeamSpeak sohbet uygulaması ise Discord tarafından yapılmış bir uygulamadır. Discord bir çok online oyuncunun göz bebeği sayılabilecek konumda olan TeamSpeak chat ise Valve tarafından betası çıkartılan uygulama ile acaba eski popülerliğini kaybedebilir mi? Steam dijital platform içerisinde kullanılabilecek olan özellikler sayesinde Discord (TeamSpeak)’a gerek kalmadan sohbet ediliyor.

valve chat

steam chat valve

Şuan beta sürümü yayınlanmış olmasına rağmen rağbet gören Steam Chat adıyla geniş özelliğe sahip uygulama diğer başka uygulamalara gerek kalmayacağının sinyallerini veriyor. Steam Chat ile ekip arkadaşınıza veya rakibinize mesaj, resim, video, tweet, sesli sohbet araması bile yapılabilecektir. Bu özellikleri sayesin de Steam aracılığıyla oynanan bir oyun, yine Steam’in kendi özelliğiyle destek kazanacak.

Dilediğiniz taktirde tek olarak dilerseniz de grup halinde sohbet edebileceğiniz Steam Chat’te, aynı zamanda ekip arkadaşlarınız hakkında daha fazla bilgiye de sahip olabilmektesiniz.. Örneğin: ekip arkadaşlarınızın olduğu bölüme girdiğiniz de, kimin hangi oyunu oynadığını veya nerede olduğunu öğrenebilme şansınız olacaktır. Yani yeni Steam Chat bu anlamda Discord ile büyük bir rekabet içerisine giriyor.

Bir zaman zarfı boyunca deneme sürümü olan beta sürümünde olacağı ve bütün oyuncuların deneyip fikirlerini beyan edebileceği Steam Chat’in betasına kayıt olmak için steamcommunity.com/updates/chatupdate#tryit adresini tarayıcınıza yapıştırıp enterlamanız yeterlidir. Steam Chat’i deneyen kullanıcılarımız lütfen deneyimlerini bizimle paylaşsın.

 

Discord: dijital online oyuncular için geliştirilmiş sesli yazılı sohbet programıdır.

Steam:  Valve firması tarafından geliştirilen dijital oyun pazarlama, satın alma ve oyun platformudur.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*