Sohbet Sitesi Nasıl Kurulur?

SOHBET Sitesi Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternette bir çok sohbet sitesi bulunmakta. Bilgisayar, cep telefonu, leptop, tablet kullananlar mutlaka en az bir kere de olsun girmişlerdir meraklarını gidermek amacıyla. Bağzılarımız ise bağımlısıyız bu sitelerin. Bağımlarımızın birçoğu ise sohbet sunucusu kurmayı hayal etmiş, aklından geçirmiştir eminim.

Sohbet sitesi sahip olmak için öncelikle bir alan adı belirlemelisiniz. Alan adının (site isminin) içerisinde “sohbet” kelimesi geçer ise ilerleyen zamanlarda kullanıcı kitleniz açısından yarar sağlayacağından şüpheniz olmasın. Daha sonraki adımınız ise webhosting almanız olmasıdır. Özellikleri ise linux olmalı ve veri tabanı alanınızın büyük olmasıdır.

İkinci bir adım ise sitenizin wordpress mi yoksa html yapısında olup olmamasını karar vermelisiniz. Eğer html seçecek iseniz sitenize konu eklemenize gerek kalmayacaktır, sadece anasayfa, hakkımızda, iletişim ve sohbetegiriş sayfalarınız olsun yeterli. Lakin sitenizi wordpress alt yapısıyla kuracak olur iseniz sitenizi sürekli özgün ve hit getirebilecek konular girmelisiniz. Çünkü arama motoru google artık sitelerin html, wordpress, php yapısı olup olmadığını tespit edebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*