Sohbet Sitelerinde Help Kanalı Kıdem Sistemi

IRC Sohbet Siteleri Help Departmanı Kıdem Sistemi

Sohbet sitelerinin en önemlisi #Help kanalıdır. Bu kanal hiyeraşik bir sistem ile işler, bu sistemin ismi ise kıdem sistemidir.  Chat kullanıcılarıyla birebir direkt iletişim kurularak sorunları hakkında komut yardımı verilir.

sohbet sitesi logosu

lider sohbet help

Help Founder: Help kanalları genel sorumlusu

Help Master: Help kanallarının işleyişinden ve sınav kanalından sorumludur.
Görevi: Helpsop, helpopları denetler. Bütün help departmanına ait kanalların sorunsuz işleyişinden sorumludur.
(max helpop silme ve eklemelerini yapabilir) – (Help, helpers, helpegitim, helpteam, egitim, helpmaster, helpsinav, mirchelp ve mirc kanallarında bulunurlar)

Help Sop: Eğitim sorumlusu ve sınav kanalı sorumlu yardımcısıdır.
Görevi: Helpop, helphop ve helpvopları denetler. Eğitimlerin düzenli olarak verilmesini sağlar.
Eğitmen eksikliğinde eğitimleri vermekle yükümlüdür. Eğitime tabi tutulan help departmanı bireylerini her an sınav yapabilir
(max helphop silme ve eklemelerini yapabilir) – (Help, helpers, helpegitim, helpteam, egitim, helpmaster, helpsinav, mirchelp ve mirc kanallarında bulunurlar)

Help Op: Eğitmenler ve sınav kanalı yardımcılarıdır.
Görevi: Başlıca görevi departmana yeni helperler katmak için aday bulmalı, eğitmelidir. Helper, helpstajyer ve helpöğrencileri denetler.
Eğitime tabi tutulan help departmanı bireylerini her an sınav yapabilir. Yeni helperlerin kordinasyonlarından sorumludur.
(max helpvop silme ve ekleme yapabilir) – (Help, helpers, helpegitim, helpteam, egitim, helpmaster, helpsinav, mirchelp ve mirc kanallarında bulunurlar)

Helpvop: Eğitmen yardımcılarıdır.
Görevi: Özellikle services komutlarında kendini kanıtlamış, client komutlarında geliştirmelidir. Eğitim kanallarında sürekli aktif olmalı ve eğitmen eksikliğinde eğitim verirler.
(ekleme, silme yetkisi yoktur) – (Help, helpers, helpegitim, helpteam, egitim, mirchelp ve mirc kanallarında bulunurlar)

Help Er: Eğitimleri başarıyla tamamlamış, help departmanında kordinasyonu sağlanmış services komutlarına hakim helperdir.
Görevi: Aktifliği ile stajyerlere örnek olmalı, eksik olduğu ircd/services konularında eğitim almalıdır.
(Help, helpers, helpegitim, mirchelp ve mirc kanallarında bulunurlar)

Help Stajyer: Help öğrenci seviyesini başarıyla tamamlamış ve eğitimlerinin büyük kısmını tamamlamış uyum sürecine alınmış helperdir.
Görevi: eğitimlerini en geç 30 günde tamamlamak. Help kanalında nasıl yardım verildiğini gözetlemek.
(Help, helpers, helpteam, egitim, ve helpegitim kanallarında bulunurlar)

Help Öğrenci: Services eğitimlerine ve bazı belirlenen eğitimlere tabi tutularak help departmanına girmeye aday helper aday adaylarıdır.
Görevi: Irc/services eğitimlerini tamamlayarak help stajyer kıdemine terfi etmekdir.
(sadece helpteam, egitim ve helpegitim kanallarında bulunurlar)

 

Bu sistemi kullanmak istiyenler izin almadan kullanabilirler, bizzat kendim hazırlayıp sunduğum bir sistemdir. Değiştirmek serbesttir. Sorunsuz sohbetler dilerim.

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*