Sohbet Chat Rulet Gibi Bir Siteyiz Denemeye Değer

Chat rulet sitelerinde cinsellik konuşma arzusu tüm kullanıcılarımıza yayılmış durumda. Artık #sohbet kanalımızda yüzlerce bay/bayan birbiriyle tanışıyor ve kaynaşıyor.

Daha önceki yazılarımız da bu konuyla ilgili biraz bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konu ile değişik bilgi vermek için bu yazımızı yazıyoruz. İnsanlar her yerde sohbet edebiliyorlar değilmi. Sohbet olmazsa olmazıdır insanların. Konuşmak ayrı birşeydir sohbet etmek daha farklı birşeydir. Bu iki ayrımı iyi yapmak gerekir. Konuşmak yüzeysel olarak iki kişinin veya daha fazla kişinin konuşmasıdır.

Sohbet odaları denince daha detaylı bir şeyler geliyor insanların akıllarına. Sohbet biraz da ortamla alakalı birşeydir. Eğer karşılıklı konuşan kişiler birbirlerini daha önceden tanıyorlar ise aralarında ki konuşma da gerçekten daha samimi olacaktır ve bunun adı sohbet olacaktır. Son zamanlarda sohbet algısı ve ve bununla birlikte beklentilerde değişmiştir. İnsanoğlu her zaman değişiklik ister ve yeni şeyler beklemektedir hayattan. Özellikle cinsellik konusunda farklı istekler ve arzuların olduğunu görmekteyiz. İnsanlar artık sabit belirli kalıplışmış şeylerin dışında birşeyler yapmak istemektedirler. Yazıya farkında iseniz bu konu ile alakalı başlamadım biraz değişik yönden konuyu ele almak ve daha açıklayıcı bir tarz da yazmak için o şekilde konuya bir giriş yapmayı uygun buduk. Evet cinselik dedik ve beklentiler dedik, İnsanlar normal zamanlarda dışarda bir çok konuda konuşabilirler ve hatta bağırarak başka kişilerin onları duymalarından rahatsız olmadıklarını gördük. Ancak bazı konular vardır ki sadece iki kişi arasında veya çok samimi ikili ilişkilerde konuşulur. Bu konu cinsellik konusudur. Herkezin olduğu bir yerde bu konuyu konuşmak ne kadar
zor değil mi? Toplumun size bakış açısını bir düşünsenize şöyle hayal ederek ne kadar zor durumda kalırdınız. Bu konuları konuşmak isteyen ve önlenemez bazı duyguları bastırmak için değişik yöntemler mevcuttur. Kişiler bu değişik yöntemleri kullanarak az da olsa bu beklentilerine yanıt bulmak istemektedirler. Bunun gibi omegla siteleri de mevcuttur.

omegla +18

omegla sohbet

Toplumlar da cinsellik konuları her ikinci planda olmuştur. Bunun sebebi ise utanma iç güdüsü ile alakalı sanırım. Ancak kişilerin utanmadan ve çekinmeden herşeyie söyleyebildikleri ortamlarda bulunmaktadır. Bu yerler dış dünya da değil aslında insanlara çok yakın bi yerdedir. Sanal ortam evet burada milyonlarca kişi bulunmaktadır ve bu tarz düşünceleri konuşmak ve alternatif arayan insanlar bulunmaktadır. Evet sanal dünya ama bu dünyanın neresinde konuşuluyor bu konular. Genelleme yapacak olursak sohbet ve sohbet siteleri de bu konular konuşulmaktadır. Binlerce insan bu tarz da sohbet etmek için bu yerleri seçmektedirler. Bunun nedeni karşıda ki insanların yüzlerini görmeden sadece yazı yolu ile birşeyler konuşmak, paylaşmak ve bazı bilinçaltına yerleşmiş olan duyguların bir nebze de açığa çıkmasını istediklerinden dolayı böyle yerlerde bulunmaktadırlar.

Dediğimiz gibi cinsel konular hep kapalı kapılar arkasında konuşulur ve dışarıya yansıtılmazlar. Burda da öyledir aslında cinsel sohbet ve cinsel sohbet odaların da konuşulanlar iki kişi arasında konuşulur ve dışarıya yansıtmazlar ne konuşuyorlarsa kendileri arasında bir sır olarak saklanır ve kalır. Kişilerin veye grupların niçin buna yönlendiklerini gelecek olursak. Birşey ne kadar kıskanılıyorsa o kadar talep, ilgi ve istek görür. Bu aşağı yukarı her konuda da böyledir. Kişiler birşeyler konuşmak istiyorlar ama konuşamıyorlar. Konuşucakları şey çok fazla benimsenmiş bir şey değil sonuçta onun için buralarda oluyorlar. Monoton giden cinsel hayatlarını veya normal yaşantılarını hareketlendirmek için alternatif chat rulet sitelerini seçiyor kişiler. Ancak bu cinsel sohbet ve cinsel sobet odalarında da heryer de olduğunu gibi kötü düşüneleri kişilerin varlığından haberder olmasılısınız ve bunu bilmelisiniz. Herkese kanmamalısınız, her söylenene inanmamalısınız. Bu gibi yerler özgür yerler olduğu kadar tehlikeli yerlerdirde. Olaylara biraz çekimser veya negatif yaklaşmalısınız herşeyi benim gibi düşünüp ona yönelmemelisiniz. Karşınız da ki kişinin doğru niyetli olup olmadığını anlamalısınız. Bu şekilde hareket ederseniz sanıyoruz ki daha iyi sonuçlar elde edebilirsinzi. Yazmış olduğumuz yazının bir kurum veya bir kişiyle ilgisi bulunmamaktadır. Aslında herkezin bu konuda bir düşüncesi ve yaklaşım tarzı vardır. Olaylara ve konulara anında tepki vermek ve onu direk olarak eleştirmek veya öne çıkarmak o düşünceyi savunmak yanlıştır. Herşeye biraz ılımlı yani temkinli yaklaşılaması gerekir. Bu durumda olan insanların varlığını biliyoruz ve bilmekteyiz her iki şekilde de davranmak yanlıştır. Bir denge vardır ve bu dengeyi zamanla değiştirecek olanlar da sizlersiniz. Bu dengeyi pozitife veya negatife direk olarak çevirmek yani kantarın bir tarafını seçmek hiç uygun omayan bir davranış şeklidir.

Konu ne olursa olsun siyaset olsun, araştırma ile alakalı bir konu olsun. Olan bitene dar bir pencereden bakmak sizin gelecek yıllarda da durumlara yanlış şekilde bakmanıza neden olacaktır. Yazmış olduğumuz yazının bir kurum veya bir kişiyle ilgisi bulunmamaktadır. Kendi düşüncelerimizi yansıtmaktadır. Herkez chat ruleti olan sitelerle ilgili bu düşüncelere katılmak zorunda değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*