Mobil Sohbet Sitesi Avantajları

mobile irc uygulamaları

Mobile dünya’nın ilerleyişi SOHBET sitelerinin tekrar canlanmasına sebep oldu. Sosyal platformların başını çeken facebook, twitter,  instagram devlerinin gölgesinde yok olup gitmeye mahkum olan sohbet siteleri, hızır gibi yetişen mobile gelişmeler sayesinde daha fazla kullanıcıya hitap etmeye başladı. Evlerinde bilgisayar olmadığından sohbet sitelerine giremeyenler şimdi sohbet sitelerinden çıkmıyorlar.

MOBİL SOHBET Avantajı Nedir?

Telefonlar, tabletler, leptop ve taşınabilir birçok android ve ios cihazlar hayatımıza girdiği için artık her türlü ortamda her yerde sohbet etme imkanınız var. Bundan 5 sene önce kim nereden bilecekti ki örneğin telefondan giripte sohbet sitesine chat yapılabileceği, onu bırakın şimdi djler yayın bile yapabiliyor telefondan. Sizlerde yemek yerken, gece uykunuz kaçtığında, iş yerinde molalarda ve boş zamanlarınızda uygulamamızı indirip vakit geçirebilirsiniz.

Mobil Sohbet Sistemleri

Eski sistemlerde eschat varken o sisteminde güncelliğini yitirmesiyle yabancılar tarafından geliştirilen sistemler kullanılmaya başlandı. Şuan mobil sohbet sitelerinde Lightirc, Kiwiirc, Jsistem ve Qwebirc sistemleri kullaılmaya başlandı. Eschat kullanımı tamamıyla bitmiştir. Bunun sebebi ise evrensoft yazılımcı firma tarafından güncelleştirilmemesidir. Yerini ise ilk başta Lightirc almıştır. Bazı büyük sunucularda Cesur.Net tarafından oluşturulan Sohbee appletini kullanmaktadır. Bunların yanı sıra qwebirc ve kiwiirc MOBİL SOHBET için kullanılmaktadır. Lidersohbet siz değerli kullanıcılarına bu sistemler arasında web kullanıcıları için sohbee apletini, mobil sohbet kullanıcıları için qwebirc sistemlerini kullanmaktayız. Çünkü sohbee ile sohbet etmek diğer sistemlere göre kullanışlı olması yönünden oldukça basittir. Qwebirc sistemide kiwiirc mobil sistemine göre daha sade ve basittir.

Elbette her sistemin kendine göre diğer sistemlerden üstün özellikleri ve esneklikleri bulunuyor, hepsini tek tek sizler için kurup tecrübe ettik ve en uygununu seçip editleyerek sizlerin kullanabileceğiniz en ideal haline getirdik. Tabiki bunlar sadece  internet tarayıcınız üzerinden girerken kullandığınız sistemlerdir. Birde direkt mobil cihazlarınıza indirip menü olarak görebileceğiniz google play uygulamalarımız da var.

Mobil Sohbet Uygulamaları

Android veya IOS alt yapılı mobile cihazlar kullanıyorsanız hiç internet tarayısınıa gerek duymadan mobil sohbet uygulamalarımızı indiriniz. Uygulama telefonunuzun menülerine uygulama olarak otomatik eklenecektir.
Mobil Android cihazlarınız için olan uygulama =>  Android Uygulaması
Mobil IOS cihazlarınız için olan uygulama=>   iOS Uygulaması

Alternatif Mobil Sohbet Programı

Birçoğunuzun bildiği sohbet programı olan mirc programı ile mobil cihazlardan bağlanılamıyor hatta hiç kullanılamıyor. Bu yüzden IRC istemcisi Androirc programı mobil mirc çıkartıldı ve google play storeden ücretsiz olarak “AndroIRC” aratarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Bazı ayarları ve Türkçe karakter sorunu yaşayanlar olursa #MircHelp kanalına girip yardım alabilirler. Sohbet sitesi komutları hakkında bilgi de ister sitemizden ister odalarımıza bağlanıp #Help kanalından bilgi alabilirsiniz.

 

 

6 comments on “Mobil Sohbet Sitesi Avantajları

  1. Güzel bir arkadaslık sitesi olmuş emeğinize ve bize bunu sağladığınız için teşekkürler

  2. Eskiden evimde bilgisayarım olmadığı için internette chat yapamıyordum ama dediğiniz gibi mobil sohbet geliştirildikten sonra wc de bile kızlarla chat yapıyorum =))))))

  3. Çok güzel bayıldım sitenize, programlarınızda çok sade ve basit @ bile oldum kanalda teşekkürler emeğinize sağlıkkk..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir