Fatih Portakal’dan Çok Sohbeti Yapılacak CHP ve İYİ Parti Yorumu

Fatih Portakal’dan Çok Sohbeti Yapılacak CHP ve İYİ Parti Yorumu

Bir anda medya haberleri gündemine bomba gibi düşen seçim söylemleri nedeniyle partiler birbirlerine kürsü sohbetlerin de adeta ateş püskürdü. Uzun zamandır AK parti ve MHP partisi Cumhur ittifakı yapacaklarını ve seçimlerde de oy pusulalarındaki değişiklikler için yürürlük ve prosüdürler halledilmişti. CHP ve İYİ partileri ise Gazeteci Fatih Portakal‘ın yorumuna göre “Cumhur: 1 CHP/İYİ: 1” açıklamasını yaptı. Twitter da yaptığı açıklama:

fox tv fatih portakal

fatih portakal fox

Gazeteci ve Fox Tv sunucusu olan Fatih Portakal sosyal medya üzerinden “Cumhur 1 – Chp/İyi 1” seçim gündemiyle ilgili yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Pazar günü akşamında beliren 15 adet CHP’li milletvekilinin istifasını sunarak İYİ Parti saflarına geçmesi ile İYİ Parti’nin Meclis’te grup kurarak 24 Haziran erken seçimlerine katılma hakkı elde etmesi ile ilgili gazeteci Fatih Portakal’dan söyleyiş geldi. Portakal Twitter hesabı üzerinden AKP’yi eleştirirken İYİ Parti ve CHP dayanışmasına destek verdiği görülmektedir.

Fatih Portakal kişisel Tiwtter hesabından

Sanırım cumhur ittifakının beklemediği bir hamleydi, 15 CHP’linin istifa edip İYİparti için grup kuracak olması. Oyunun artık kuralı muralı kalmadı. Partiler birbirlerinin oyununu bozmaya çalışıyor. Cumhur: 1 CHP/İYİ: 1. CHP’den 15 vekil hadisesi #AKP’nin planlarını alt üst etmiş gibi. Siyasi ahlaksızlık denilen cümleler kurulmuş. Tüm seçimler zamanında deyip baskın seçim kararı alırken siyasi ahlak, böyle bir olaya siyasi ahlaksızlık. Peki bu duruma ülkeyi kim getirmiş olabilir?!?!

yazısı paylaştı.

CHP’den istifa ederek İYİ partiye geçen ve şuan mecliste bulunan millet vekillerinin listesi: Burcu Köksal, Mustafa Tuncer, Nihat Yeşil, Hüseyin Yıldız, Ahmet Akın, Mehmet Göker, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın, Tufan Köse, Okan Gaytancıoğlu, Tacettin Bayır, Çetin Arık, Fatma Kaplan Hürriyet, Ömer Fethi Güler ve Ünal Demirtaş.

Bu mevzunun önümüzdeki günler de çok sohbet konusu olacağa benziyor, bakalım herşeyin vatanımız için hayırlısı.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*