Facebook Şifremi ve Mail Adresimi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?

Facebook Şifremi Geri Nasıl Alabilirim?

Facebook chat ve paylaşım platformunda şifrenizi ve giriş yaptığınız mail adresinizi unuttunuz mu ? Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz ? Endişelenmeyin, aşağıda uygulamanız için yer alan adımlarla doğru şekilde ilerleyerek hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz.

Günümüzde teknoloji ilerledikçe iletişimdeki kolaylıklara da bir yenileri eklenmektedir. İletişimin en güçlü olduğu platformların başında ise sosyal medya yer almakta. Tüm dünyada, özellikle ülkemizde facebook diğer platformlara göre normalin üzerinde ilgiye ve kullanıma sahip. Ee, bir süre sonra tabiki facebook’a bağlılık söz konusu olmakta. Her şey güzel iken olurda facebook’a giriş yaptığınız şifrenizi ve mail adresinizi unutursanız ? Merak etmeyin, önceden önlem alıp bilgi sahibi olmanız açısından bu yazımız tam size göre !

facebook mail unuttum

facebook şifremi unuttum

Facebook şifrenizi mi unuttunuz?

Facebook şifrenizi sevgilinize verip hesabınızı mı çaldırdınız ? Facebook’a kayıtlı mail adresini bilmiyor musunuz ? Dert edip strese girmeden bu durumdan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı ?

Öncelikle facebook sayfasına girerek üst kısımda bulunan “Hesabını mı unuttun?” bağlantısına tıklayarak ilgili sayfaya gidiyoruz. Eğer cep telefon numaranız kayıtlı ise numarayı, kayıtlı değil ise facebook kullanıcı isminizi sayfada yer alan ilgili kutucuğa yazarak hesabınızı buluyorsunuz.

Hay aksi, çıkan listede hesabınızı bulamadınız mı ? Çözüm burada, listenin en altında yer alan ”bu listede değilim” bağlantısına girerek, ilgili formu doldurup hesabınızı daha kolay bulabileceksiniz. Facebook hesabınızda birden fazla iletişim yöntemi olabilir. Birden fazla seçenek olması sizin işinizi daha da kolaylaştıracak. Erişim sağlaybildiğiniz iletişim yöntemini seçerek şifre yenileme bağlantısı için bize gerekli olan kod’a erişebileceksiniz.

O da ne ? İletişim yöntemlerinize de erişim sağlayamadığınızı duyar gibiyim ? Bunun da çözümü var. İletişim yöntemlerinin hemen altında yer alan ”Bunlara artık erişimin yok mu” bağlantısına giriş sağlayarak, yeni eposta girerek, önceden ayarladığınız bir güvenlik sorunuz var ise onu girerek ya da size yöneltilen formu eksiksiz doldurup hesabınızı geri alabilirsiniz.

Tabiki bu durumların yaşanmaması için şifrenizi asla üçüncü şahıslar ile paylaşmamalı, şifre değişikliklerinde bilgilerinizi not almalı ve erişim sağlayamadığınız iletişim yöntemlerini tercih etmemelisiniz.

Yaşamış olduğunuz sorun çözüldü ise neyi bekliyorsunuz ? Facebook hesabınıza girerek zamanın keyfini çıkartın. Bazen whatsapp sohbet uygulaması sorunlarına da bakmak lazım.

Hazırlayan: vioLeta

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*