Apple yeni iPad Pro ve Mac bilgisayarlar

Apple yeni iPad Pro ve Mac bilgisayarları

Teknoloji devi Apple New York City’de yeni cihazları iPad Pro, Macbook Air ve miniyi yaptığı etkinlikte duyurdu.

Bu popüler cihazlara yapılan güncellemeleride duyurdular. Kurulduğu günden itibaren iPad’in en büyük değişimini açıkladı. Yeni tasarım ile iPad ana düğmesi ortadan kaldırıldı 11 ve 12,9 inçlik ekranları ile hizmete sunulacak.

Aynı zamanda Apple Pencil’da güncellendi. Bu kalem ise artık kablosuz olarak şarj edilmek için tablete manyetik olarak bağlanacak. Tabletin birçok özelliği bulunmakta olup 1 TB’a kadar iş akışları sağlayan depolama sunuluyor. Bu özellik birçok bilgisayarlarda bulunmuyor. Tabletin kilidini açmak, uygulamalara giriş yapmak için ise parmak izi sistemi bulunmakta olacak. Macbook Air ise bir önceki modele göre daha ince ve küçük olarak üretilecek. Ayrıca daha güzel kaliteli sesler için mikrofon ve hoparlör seviyeleri yükseltilmiştir. Bunun yanı sıra Mac Mini ise harici bir monitöre bağlanmak üzere tasarlanmıştır. Öncekinden 5 kat daha hızlı çalışan Mac Mini 64 GB’a kadar depolama alanı sunuyor . Macbook Air ve Mac Mini üretildiği malzemeyi araştırdığımızda ise tamamen geri dönüştürülmüş alüminyumlardan üretildiğini görüyoruz. Tanıtımları yapılan yeni ürünlerin ise sipariş tarihleri 7 Kasım olarak duyuruldu.

Apple genelde yeni ürünlerinin tanıtımlarını Sonbahar aylarında duyuruyor. ABD’nin geleneksel tatil alışveriş sezonu olduğu için. Eylül ayında ise şirket iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ürünlerini Kuzey Kaliforniya’da bir etkinlikte duyurmuştu.

Apple şirketinin kuruluşundan itibaren günümüze kadar teknolojiyle birlikte geliştiğini görüyoruz ve gelecekte nasıl ürünlerin bizleri beklediği ise merak konusu tabii ekonomininde önemi ön planda şüphesiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*